قواعد تأثیر گذار در طراحی اصولی سایت

در شبکه گسترده اینترنت، وب سایت های مختلف با طراحی های متفاوتی وجود دارد، که بعضی از آنها هنگام طراحی از اصول و قواعد درستی پیروی می کنند و بعضی دیگر خیر. قواعد طراحی اصولی سایت، بسیار مهم است و باید همیشه به کار گرفته شود. برای استفاده از این قوانین حتماً لازم نیست که در این زمینه متخصص باشید. تعدادی قوانین ساده و اساسی وجود دارند که با رعایت آن ها می توانید به طراحی اصولی سایت خود پرداخته و سایتی منحصر به فرد، با قدرت بالا بسازید که در هر سطحی به خوبی کار کند.

قواعد تأثیر گذار در طراحی اصولی سایت

1) سادگی کلید مهمی است.

کاربران سایت ها تمایل دارند که اطلاعات مورد نیاز خود را با یک نگاه ساده و مطالعه اولیه، بدست آورند. برای تحقق این امر تنها گزینه، مسیریابی آسان می باشد. به منظور مشاهده و درک بهتر مطالب سایت، منوهای آن را با استفاده از صفحات مناسب و قابل اجرا که به وضوح به نمایش در می آیند، آسان کنید. اگر بازدید کنندگان سایت برای یافتن محتوا و اطلاعات مورد نیاز خود مجبور باشند به دنبال مطالب بگردند، به سرعت از سایت شما خارج شده و سایت دیگری را برای هدف خود انتخاب می کنند. پس سایت خود را طوری طراحی کنید که مسیر یابی در آن به آسانی صورت پذیرد.

2) محتوای سایت را درست انتخاب کنید

محتوای مفید و خوب به خوانندگان ارزش و بها می بخشد. مطالب، و طرز قرار گرفتن متون در مکان مناسب باعث ایجاد تغییرات ارزشمندی خواهد شد. باید از قابلیت های زبان خود برای مختصر و مفید کردن مطالب به گونه ای استفاده کنید که دریافت و هضم مطالب برای بازدیدکنندگان آسان باشد.

3) ارتباط بهتر

خوانندگان و بازدیدکنندگان سایت خود را با اطلاعات بیش از حد و اضافی، بمباران نکنید و از همه مهمتر نکاتی مثل رنگ، تایپوگرافی و قابلیت مطالعه را هم در نظر داشته باشید. در یک صفحه بیش از 3 فونت استفاده نکنید و همیشه از فضای سفید به خاطر تأثیر بسزایی که در ایجاد تعادل میان مطالب سایت دارد، بهره ببرید. این ویژگی به تنهایی سایت شما را دگرگون خواهد کرد و باعث می شود که خوانندگان، پیام های مهم و مطالبی را که شما سعی دارید به آنها نشان دهید را سریعاً ببینند و دریافت کنند.

4) توجه بازدیدکنندگان را جلب کنید

تمام نکات گفته شده می تواند به شما این اطمینان را ببخشد که با طراحی اصولی سایت ، بازدیدکنندگان را به نقاط درست هدایت خواهید کرد. محتوا و همچنین ساده بودن آن امری اساسی و بسیار مهم است و باید همیشه در نظر داشته باشید که در طراحی اصولی سایت توجه بازدیدکنندگان را به اطلاعات مفید و ارزشمند جلب کنید و هرگز آنها را با طراحی پیچیده که هیچ منفعتی برای شما و نرخ تبدیل سایت شما ندارد منحرف نکنید.

 

منبع : کاسپید